istanbul masaj salonu

İstanbul Masaj Salonu

Masaj tam olarak tarif edilmek istense de literatürsel bir karşılığı olmayan bir kelimedir. Neden mi ? Çünkü masaj birçok insanı ve topluma göre farklılık gösteren çok çeşitti olan farklı bir uygulamadır. Her toplum kendi kültür gelenek ve ananelerine göre değişik türde masaj çeşitleri ortaya koymuşlardır. Ancak genel anlamda masaj denilince bir kişinin başka bir kişiye yapmış olduğunu ritmik hareketlerle bedenin belli noktalarına uyguladığı sürekli ve zamansal el hareketleridir diyebiliriz. Bu el hareketleri kişinin hemen hemen her noktasına uygulanabilir. Masaj genel manada kişinin bedenini rahatlatmak ve onu tekrar eski sağlığına ve gençliğine kavuşturmak amacıyla yapmış olduğu ritmik el hareketleri bütünüdür diyebiliriz. istanbul masaj salonu bu hizmeti sizlere en iyi şekilde sunan kaliteli kurumlardır.

Masaj Nelere Uygulanır?

Aslına bakılırsa bu çok ama çok önemli bir sorudur. Masaj insan bedeninde çoğu bölgeye uygulanabilir. Tabi ki her bölge hariç. Çünkü insan bedeninde çok ama çok hassas olan özel bölgeler vardır. İşte buralara masaj uygulaması yapmak sakıncalıdır. İstanbul Masaj Salonu olarak bu terapi genel olarak ayaklara uygulanır ve bunun adı ayak masajı olarak karşımıza çıkar. Uygulama veya terapi zaten genellikle ayaklardan başlar. Yukarı doğru devam eder. Yukarıda belirttiğimiz gibi hareket sistematiktir bu sebeple aşağıdan yukarı şeklinde yapılır. Daha sonra baldır ve kalça bölgesine gelinir. Bu kısma terapi uygulanır. Bu kısım bedenimizde sinirlerin yoğun olduğu bölgelerin başında gelmektedir. O sebeple yine dikkat edilmesi gereken özel bir kısım olarak vücudumuz karşımıza çıkar. Aslında bedenimizde her bölge önemli ve dikkat gerektirir.

Ancak bazıları daha fazla öneme sahiptir. Bacak bölgesinin ardından sırt bölgesine geçilir. Sırt bölgesi daha düz bir alandır. Bu sebeple belki de masajın en iyi uygulandığı yer olarak karşımıza çıkar. Sırt tutulmaları, halk arasındaki tabirle kulunç yapma, sırt ağrıları buraya uygulanan terapi ile birkaç seans da tam anlamıyla ortadan kalkar ve çok daha güçlü ağrısız bir yapıya kavuşursunuz. Bir diğer önemli bölge ise boyun bölgesidir. İşte burası bedenimizin omuzlar ile en hassas kısmı olarak karşımıza çıkar. Çünkü yoğun sinirsel faaliyetlerin olduğu merkezi sisnir sisteminin hemen hemen tüm elemanlarının geçtiği bu kısım büyük bilinç gerektirir. Yanlış yapılan bir teknik ve hata kişiyi bırakın sağlığına kavuşturmayı felç bile edebilir. Bu sebeple istanbul masaj salonu olarak sizlere alanın da uzman kadromuzla medikal ekip arkadaşlarımızla kaliteli bir hizmet sunuyoruz. Çünkü bizim için değerlisiniz.

Masaj Kaç Seans Olur ?

Masaj uygulaması genellikle 30 / 45/ 60 Dakika gibi seanslardan oluşan bir uygulamadır. Bundan azı yada fazlası beden açısından olumlu değildir. Haftada iki ila üç gün minimum bu terapiyi kendinize uygulattığınız taktirde sağlığınızda farkı hissedebileceksiniz. Çünkü kaslar zamanla gevşeyecek ve daha yumuşak ve sakin bir hal alacak bu sebeple siz de acısız bir sırta ve bedene sahip olabileceksiniz. istanbul masaj salonu kişi yani birey sağlığını tamamen odak olarak sizlere hizmet sunan bir kurumdur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *